Rekuperatory Komfovent

Charakterystyka

Rekuperatory Komfovent to jednostki wentylacyjne produkowane na Litwie. Producent oferuje nam wiele odmian tych urządzeń w wydajności od 200 m3/h do nawet 34000 m3/h. Wśród rekuperatorów Komfovent możemy wybierać pomiędzy jednostkami z wymiennikiem krzyżowym, poprzez urządzenia z wymiennikiem obrotowym aż po rekuperatory z wymiennikami przeciwprądowymi.

W każdej jednostce istnieje opcja zastosowania wentylatorów stałoprądowych lub są one zastosowane w standardzie. Szczególna uwagę należy zwrócić na urządzenia z wymiennikiem obrotowym ponieważ mimo troszkę mniejszej sprawności w stosunku do jednostek z wymiennikiem przeciwprądowym posiada zalety dla których warto rozważyć wybór rekuperatora z takim wymiennikiem.

A jakie to zalety? Otóż dzięki temu , że nie rekuperatory te posiadają wymiennik obrotowy, nie potrzebują nagrzewnicy wstępnej do zabezpieczenia wymiennika przed przemarzaniem co pozwala na zmniejszenie kosztów użytkowania (brak konieczności stosowania nagrzewnicy wstępnej elektrycznej).

Dodatkowo dzięki sposobowi pracy wymiennika pozwala nam na odzyski wilgoci co jest szczególnie ważne w okresie zimowym kiedy zdarza się , że powietrze jest przesuszone. Każdy rekuperator Komfovent jest dostępny oczywiście w opcji z bypassem oraz posiada filtry klasy F5 oraz F7. Ciekawą opcją w rekuperatorach Komfovent jest również możliwość podpięcia okapu do rekuperatora. Nie jest to co prawda idealne rozwiązanie ale chyba w tej chwili jedno z lepszych na rynku.

Komfovent

Komfovent – Typoszereg

Ze względu na mnogość rodzajów rekuperatorów Komfovent polecamy zajrzeć na stronę dystrybutora w celu zapoznania się z asortymentem.

https://www.ventia.pl/centrale-wentylacyjne-komfovent/produkty-komfovent

Sterowanie

– Tryb pracy ON/OFF/AUTO
– Regulacja intensywności wentylacji (poziom 1, 2, 3)
– Programowanie tygodniowego harmonogramu pracy
– Regulacja temperatury 15…30°C z panelu sterowania
– regulacja bezwładności temperaturowej +/- 9°C
– Tryb pracy LATO/ZIMA
– Regulacja intensywności wentylacji z panelu sterowania co 1% dla silników EC
– Regulacja drugiej prędkości (robocza) z panelu sterowania (dotyczy silników EC oraz AC)
– Aktywacja funkcji OVR poprzez zewnętrzny włącznik
– Aktywacja funkcji OVR na zadany czas (1…90 min.) z panelu sterowania
– Regulacja intensywności funkcji OVR (tylko dla wentylatorów EC)
– Funkcja intensywnego nawiewu powietrza do współpracy z okapami kuchennymi wyposażonymi we własny wentylator (wentylator wyciągowy w centrali wyłączony). Dotyczy wentylatorów EC oraz AC
– Wybór języka na panelu sterowania
– Komunikaty tekstowe na temat błędów na panelu sterowania

Podstawowe dane techniczne

Z informacjami technicznymi na temat rekuperatorów można zapoznać się na stronie dystrybutora firmy Ventia

http://www.ventia.pl/centrale-wentylacyjne-komfovent/produkty-komfovent

sterowanie