Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Oferta naszej firmy skierowana jest do odbiorców, którzy wiedzą jak ważne dla naszego zdrowia jest świeże powietrze i jak istotna jest wentylacja w budynku, w którym spędzamy dużą część życia. Wychodząc tym wszystkim osobom naprzeciw, przygotowaliśmy ofertę, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Naszą specjalnością są rekuperatory, które ze względu na różne wydajności oraz szeroki zakres zastosowań, sprawdzą się zarówno w niewielkich domach jednorodzinnych, jak i bardzo dużych obiektach użyteczności publicznej. Zaopatrujemy Klientów w rozwiązania renomowanych producentów, którzy korzystając z nowoczesnych technologii, oferują urządzenia energooszczędne, sprawne energetycznie oraz niezawodne. Chcąc zaspokoić oczekiwania inwestorów o zróżnicowanych potrzebach, stworzyliśmy asortyment bogaty w różnorodność, a każdy dostępny u nas rekuperator to najwyższa jakość wykonania oraz atrakcyjna cena.

 

Rekuperatory to nie wszystko – w skład naszej oferty weszły ekologiczne gruntowe wymienniki ciepła, rozwiązania z zakresu klimatyzacji oraz pompy ciepła. Polecamy również systemy dystrybucji powietrza, a także niezawodne i różnorodne akcesoria wentylacyjne, które zapewniają wysoką wydajność systemów wentylacyjnych. Jesteśmy dostawcami sprawdzonych, cenionych na rynku rozwiązań, które polecamy również Klientom decydującym się na skorzystanie z naszych usług projektowania i montażu wentylacji.

Jesteśmy przekonani, że wybierając któreś z rozwiązań dostępnych w naszej ofercie, zyskacie Państwo instalację, która znacząco wpłynie na Wasz komfort i pozwoli cieszyć się niezawodnym funkcjonowaniem wentylacji przez wiele lat.

Aeris

 

Aeris to rekuperatory posiadające energooszczędne wentylatory na prąd stały oraz wysokiej klasy filtr, odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza trafiającego do wnętrz. Dodatkowe atuty tego urządzenia to nagrzewnica przeciwdziałająca zamrożeniu , która jest w standardzie oraz możliwość zastosowania wymiennika entalpicznego pozwalającego na odzysk wilgoci.

Mistral

 

Polskie rekuperatory firmy Pro-Vent, posiadające wiele odmian i typoszeregów. Dzięki ogromnej różnorodności jednostek, możliwe jest dopasowanie do własnych potrzeb urządzenia o określonej sprawności i funkcjach. Ich zaletą jest również niski koszt filtrów, co znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia.

Komfovent

 

Rekuperatory Komfovent to duża różnorodność urządzeń pod względem wydajności (od 200 m3/h do 34000 m3/h) . Charakteryzują się głównie jednostkami z obrotowymi wymiennikami ciepła ale w ofercie mają również rekuperatory z przeciwprądowe oraz krzyżowe.

Brink


Idealne do małych i średnich domów jednorodzinnych rekuperatory Brink, to jednostki wyposażone w wentylatory prądu stałego oraz skuteczne filtry. Ze względu na swoje niewilkie wydajności polecane sa do małych oraz średnich domów.

Systemy dystrybucji powietrza

 

Na polskim rynku można znaleźć wiele rodzajów systemów instalacji dystrybucji powietrza. Każde rozwiązanie posiada swoje wady i zalety przez co w zależności od potrzeby jest mniej lub bardziej trafnym rozwiązaniem do rozprowadzenia powietrza w wentylowanym obiekcie. Aby Państwu przybliżyć możliwe rozwiązania przedstawiamy najpopularniejsze z nich:

 

1. Przewody sztywne spiro, prostokątne wykonane z blachy ocynkowanej

Zalety:

+ trwałe rozwiązania na lata, odporne na uszkodzenia mechaniczne,
+ niskie opory przepływu dzięki gładkiej powierzchni wewnętrznej,
+ możliwość czyszczenia kanałów w przyszłości,
+ łatwiejsza (zajmująca mniej miejsca) zabudowa ze względu na stosowane mniejsze średnice niż w przypadku rur elastycznych.

Wady:

- konieczność stosowania w tym systemie tłumików (bądź innych elementów tłumiących) do wyciszenia instalacji,
- bardziej czasochłonny montaż.

2. Przewody elastyczne izolowane

Zalety:

+ znacznie prostszy montaż w stosunku do kanałów sztywnych (mniej czasochłonny),
+ właściwości tłumiące (przy prawidłowo zaprojektowanej instalacji brak konieczności stosowania dodatkowych elementów tłumiacych),
+ krótszy czas montażu instalacji.

Wady:

- niska odporność na uszkodzenia mechaniczne,
- brak możliwości czyszczenia,
- duże opory powodują, że istnieje konieczność zastosowania większych średnic,
- konieczna większa ostrożność przy pracach prowadzonych w pobliżu instalacji wykonanej w tym systemie
- krótsza trwałość w stosunku do kanałów sztywnych.

3. Przewody półelastyczne do montażu w stropie bądź posadzce

Zalety:

+ łatwe do schowania ze względu na bardzo małe gabaryty,
+ stosunkowo łatwy montaż,
+ możliwość czyszczenia kanałów w przyszłości.

Wady:

- niewielkie ilości powietrza jakie możemy transportować za pośrednictwem tych kanałów powodują często konieczność zastosowania większej ilości kanałów doprowadzających powietrze do pomieszczenia.

4. Połączenie dwóch lub trzech systemów dystrybucji opisanych powyżej

Zalety:

+ rozwiązanie dopasowane w najwyższym stopniu do wymagań inwestora,
+ małe gabaryty zabudowy kanałów.

Wady:

- wysoka cena w stosunku do systemu wykonanego z rur sztywnych spiro bądź elastycznych,
- konieczna ogromna wiedza inżynierska do zastosowania i połączenia różnych systemów dystrybucji powietrza,
- czasem konieczny montaż instalacji na różnych etapach budowy,
- potrzebna duża wiedza ekipy montażowej.